Sıkça Sorulan Sorular

Hizmetiniz yasal mı?

Antwifi İnternet Erişim Hizmetleri, Antvvifi Bilişim Ltd. Şti. tarafından sunulmaktadır. Şirketimiz, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) tarafından verilen 30/01/2013 tarihli İnternet Servis Sağlayıcılığı ve Altyapı İşletmeciliği Hizmeti yetki belgesi ile hizmet vermektedir. Antwifi marka ve logosu tescillidir.

Antwifi'den hizmet alabilmek için hangi donanımlara ihtiyacım var?

Antwifi’den hizmet almak için sistemimize uygun anten ve router cihazlarına ihtiyacınız vardır. Bu donanımlar Antwifi tarafından abonelik işlemleri sırasında sağlanmaktadır.

  • Modem
  • Alıcı Anten
  • Donanımlar arası kablolama işlemi ve yapılandırma
Bağlantınız güvenli mi ?

Antwifi altyapısında tüm internet trafiği güvenli arayüz ile gerçekleştirilmekte ve tüm verileriniz güvenli bir şekilde transfer edilmektedir.

Birden fazla kullanım alanım (iş yeri şubesi, ev vs.) var. Bu alanlara VPN kurulabilir mi?

Kullanım noktalarında bağlanacak bir cihaz ile IPSec vb. protokoller kullanarak internet üzerinden noktadan noktaya (PTP) ve noktadan çok noktaya (PTMP) veri transferi yapılabilir.

IP adresim statik mi?

IP adresi varsayılan olarak dinamiktir ve belirli periyotlarda değişmektedir. Ancak talep eden abonelerimize Statik IP adresi sağlanmaktadır.

Arıza bildirimlerine ne kadar sürede cavap veriyorsunuz?

Merkezden müdahale edilecek sorunlara 7/24 anlık olarak çözüm getirebilmekteyiz. Müşteri yerinde müdahale edilmesi gereken durumlarda 48 saat içerisinde arıza giderilmektedir.

Yüksek hızlı kablosuz internet için telefon hattına ihtiyacım var mı?

Antwifi Kablosuz İnternet hizmetimizi kullanırken sabit telefon hattı gerekmemektedir. Antwifi’te internete girmek için telefon hattına ihtiyaç duymaz, kullanmadığınız telefona fatura ödemezsiniz. Ayrıca diğer ISS firmaların uyguladığı Yalın ADSL ücreti de Antwifi’te bulunmamaktadır.

Kablosuz internet erişim sistemi nasıl çalışıyor?

Türk Telekom altyapısında fiberoptik hatlar aracılığı ile yüksek kapasiteli internet bağlantısı ana POP noktamıza ulaşıp buradan alt POP noktalarına iletilir. POP noktasında düzenlenen internet hizmeti son kullanıcıya iletilmek üzere alt POP noktalarına ulaşır. Bu noktalardan da bireysel ve kurumsal olarak son kullanıcıya hizmet sağlanır.

Antwifi tarifeleri neden ucuz?

Antwifi kablosuz olarak çalışan bir sistemle internet erişiminizi sağladığı için altyapı maliyetleri diğer firmalara göre daha düşüktür.Ayrıca Antwifi, diğer bir çok firmanın yaptığı şekilde altyapı kiralama usulu çalışmaz, %100 kendi yatırımı altyapısı ile hizmet verir. Bu avantaj direkt olarak abone ücretlerine yansılıtılmıştır.

Aynı abonelik üzerinden hem telefonum hem bilgisayarım ile internete erişebilir miyim?

Kurulum esnasında yapılan AP Router ile internete 4 adete kadar kablolu cihaz, sınırsız sayıda kablosuz cihazla aynı abonelik üzerinden erişebilirsiniz. İnternete bağlanan cihaz sayısı ile ilgili sınırlama AP ROuter teknik özelliklerinden kaynaklanmaktadır.

Kötü hava koşullarında internet kesilir mi?

Yağmur ve kar için %99.9 kesintisiz hizmet için altyapı planlaması yapılmaktadır ve sistem bu şekilde çalışmaktadır. Yağmur ve karda kesinti yaşayabilecek noktalara hizmet vermemekteyiz. Yıllardır çalışan sistemimizde en kötü hava koşullarında dahi kesinti yaşanmamıştır. Aşırı rüzgardan antenlerin etkilenmemesi için iyi monte edilmesi gerekmektedir ve tüm noktalarımızın montajı bu şekilde yapılmaktadır.

Maksimum ne kadar hız sunabiliyorsunuz?

Antwifi ile internete bağlanacağınız hız tarife değerleriniz ile sınırlıdır. Ancak daha yüksek hızlı bağlantı ihtiyacı duyan müşterilerimiz için 1000 Mbps (1 Gbps)’e kadar hıza erişebilen özel tarifeler sunabilmekteyiz.

POP noktasınızda elektirk kesintisi olunca, internet kesiliyor mu?

Tüm POP noktalarımız 24 saat enerjisiz çalışacak UPS (Kesintisiz Güç Kaynağı) desteği ile çalışmaktadır. 24 saati aşacak kesintilerde yedekli güzergahlardan veri akışı sağlanmakta ve internet erişimi %99 kesintisiz sağlanmaktadır.